Podwyższona izolacja cieplna

Ubytki ciepłaStare okna powodują ogromne straty energii cieplnej. Straty te są nie tylko niepotrzebne, ale też kosztowne. Inaczej sprawa wygląda przy zastosowaniu nowoczesnych rozwiązań, które stosujemy w naszych oknach tj. energooszczędne profile, termoizolacyjne szyby i właściwie zamontowane uszczelnienia.


Zaostrzone wymogi, określone normami w zakresie ochrony energii cieplnej, są spełnione z dużą nadwyżką. Uzyskujemy to dzięki głębokości budowlanej równej 70 mm i ilości komór powietrznych wewnątrz kształtowników okiennych. Zastosowanie tego rozwiązania pozwala na osiągnięcie jednego z najlepszych w tej klasie współczynnika przenikania ciepła Uf.

Idealna ochrona przed hałasem

ChłopiecSkuteczne tłumienie hałasu to warunek dobrego samopoczucia i zdrowia mieszkańców. Dzięki specjalnej konstrukcji profili oraz możliwości osadzenia grubszych szyb, okna skutecznie chronią przed uciążliwymi dźwiękami dochodzącymi z zewnątrz. Wraz z oknami otrzymują Państwo gwarancję, że będą długotrwale szczelne - między skrzydłami a ramą okienną, między szybą a skrzydłem, jak również w miejscach styczności z murem - i żaden niepożądany hałas już nie wtargnie do wnętrza.
Okna typu 5-cio komorowego posiadają już przy zastosowaniu standardowej szyby izolacyjnej klasę dźwiękoszczelności 3. Uzyskanie wyższych klas jest w każdej chwili możliwe po zastosowaniu szyb o podwyższonej dźwiękoszczelności.

Skuteczna wentylacja

NawiewnikDlaczego wietrzenie jest takie ważne? Nowe energo-oszczędne okna są szczelne, nic niechcianego nie przedostaje się z zewnątrz do wewnątrz. To powoduje że wietrzymy niestety zbyt mało i nieregularnie co sprzyja tworzeniu się wilgoci, pary wodnej na szybach, a w niektórych przypadkach nawet zagrzybieniu pomieszczeń. Dobry klimat w pomieszczeniu jest zatem niezbędny do dobrego samopoczucia, które można uzyskać na kilka sposobów. Bardzo dobrą metodą wymiany powietrza jest regularne otwieranie okien i wietrzenie metodą uderzeniową przez 10-15 min. dwa razy dziennie. Wszystkie nasze okna rozwierno-uchylne posiadają funkcję mikrowentylacji, która po ustawieniu klamki w odpowiedniej pozycji umożliwia stałe, łagodne wietrzenie. Okna wyposażyć również można w nawiewniki przepływowe AERECO, które kontroluję strumień przepływu powietrza lub w bardziej zaawansowane technologiczne nawiewniki higrosterowane, które reagują na wilgotność w pomieszczeniu automatycznie otwierając i zamykając przepływ powietrza zgodnie z potrzebą.

Bezpieczeństwo

OknoCzęsto mówimy, że "Nasz dom to nasza twierdza". To prawda, dom to miejsce gdzie chcemy czuć się bezpiecznie i aby tak było w oknach i drzwiach stosujemy tylko sprawdzone rozwiązania.

  1. Solidny sztywny profil
  2. Szyba o podwyższonej odporności
  3. Okucia antywłamaniowe
  4. Klamki na specjalny przycisk lub na kluczyk
  5. System alarmowy - okna mogą być podłączone pod system alarmowy